Středočeští a východočeští plynaři kontrolují potrubí

V Pardubickém a Královéhradeckém kraji dnes, ve Středočeském až do středy bude silněji cítit plyn. Plynárenská společnost RWE GasNet má totiž metodou nárazové odorizace zkoušet těsnost potrubí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynovod

Plynovod | Foto: Tomáš Adamec

„Nárazová odorizace je činnost, kdy se do zemního plynu přidává ve zvýšeném množství látka zvaná odorant, aby byl zemní plyn více cítit. Dělá se to z toho důvodu, aby naše společnost jakožto distributor, ale i zákazníci na svém plynovém zařízení mohli zjistit případné úniky,“ vysvětluje Ondřej Pospíšil z RWE.

Společnost takto každoročně přijde v celé republice na stovky závad. Pokud zemní plyn unikne, může se vzduchem vytvořit výbušnou směs, která se vznítí a způsobí požár.

„Každý rok vyjíždějí hasiči k těmto událostem a některé bohužel končí i smrtí,“ potvrzuje Vendula Horáková z pardubického záchranného hasičského sboru.

Pokud budete v následujících dnech cítit doma nebo kdekoliv jinde plyn více, než je obvyklé, obraťte se na nepřetržitou plynárenskou pohotovostní službu na telefonním čísle 1239.

Pavel Pavlas, Lucie Maňourová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme