Středočeští celníci po zběsilé honičce zadrželi údajného pašeráka drog

Šestačtyřicetiletého údajného pašeráka drog dopadli středočeští celníci po nebezpečné honičce u Velkých Popovic. U sebe měl třicet kilogramů tablet, ze kterých mohl vyrobit pervitin v hodnotě 8 milionů korun. Podezřelým je muž slovenské národnosti, hrozí mu až 10 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celníci v akci (ilustrační foto) | Foto: Celní ředitelství

Celníci si podezřelé auto vyhlédli už na rychlostní silnici R7, zastavili ho pak na Pražském okruhu u Komořanského tunelu. Řidič se ale následně prudce rozjel a začal hlídce ujíždět.

Nakonec po nebezpečném kličkování dorazil na dálnici D1 a sjel u Velkých Popovic do polí. S celníky se pak ještě několik set metrů honil po poli, než ho dostihli.

„V místě mezi dopadeným řidičem a jeho vozidlem nalezli celníci tři igelitové pytle, které byly plné bílých tablet," upřesnila pro agenturu ČTK mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková.

Pes cvičený na vyhledávání drog v autě označil místo, kde se léky převážely. Šlo o prostor před předním sedadlem spolujezdce.

mta, Kateřina Havránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme