Středočeští policisté chtějí preventivní akcí varovat před kapsáři

Středočeští policisté jsou kvůli kapsářům ve střehu. Právě teď před Vánocemi využívají kapesní zloději nákupního chaosu, a během okamžiku tak můžeme být bez peněz i dalších cenností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapsář | Foto: Radio Praha

Nedejme šanci kapsářům - s takto nazvanou preventivní akcí vyrazí i dnes do terénu policisté například na Kolínsku. Oslovují nakupující nejen v okolí velkých obchodních center, ale díky strážcům zákona z obvodních oddělení nezapomínají ani na některé malé obchody.

Právě teď před Vánocemi nás policisté chtějí upozornit na nejčastější triky kapsářů a praktické rady pak předat na vytištěných kartičkách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před kapsáři varoval v Ranním Radiožurnálu redaktor Michal Trnka

Podle kutnohorské policejní mluvčí Vendulky Hanzlové využívají kapsáři nákupní horečky, a jedinou obranou je tak opatrnost.

"Například: Muži, vše důležité noste v náprsních, popřípadě uzavíratelných kapsách, nikoli v zadních kapsách u kalhot!" Ženy by zase neměly nechávat peněženky na vrchu tašek či kabelek.

Pokud se už staneme obětí kapsářů, měli bychom krádež co nejdřív policistům nahlásit.

Michal Trnka, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme