Středočeští starostové se bojí kolapsu autobusové dopravy

Starostové středočeských měst a obcí se dnes dopoledne sejdou, aby opět mluvili o autobusové dopravě. Středočeský kraj je vyzval, aby se vyjádřili k připravovaným výběrovým řízením na nové autobusové dopravce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový autobus - místo řidiče

Nový autobus - místo řidiče | Foto: Pavel Pavlas

Těm současným kraj poslal k poslednímu květnu příštího roku výpověď. Středočeští starostové se bojí, že doprava v kraji po 1. červnu zkolabuje.

Teď navíc i zuří, protože jim vedení kraje dalo na zaslání připomínek jen 4 dny. To je podle starosty Líbeznic u Prahy Martina Kupky od kraje nepřijatelné:

ČTĚTE TAKÉ: Středočeský kraj vypoví smlouvy všem autobusovým dopravcům

„My si uvědomujeme, že je potřeba dopravu i v době ekonomické krize zkvalitňovat. A je to určitě možné. Znamená to ale dělat koncepční kroky, nasměrovat pohled k moderním dopravním systémům a ukázat, co je potřeba ve středních Čechách udělat.“

Vedení kraje připomínky starostů obcí odmítá. Podle něj kraj na změně autobusových dopravců ušetří a celý systém se pro cestující zjednoduší.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme