Středočeští studenti dokumentovali krajinu v rámci projektu Putování prostorem a časem

Dvanáct středočeských škol převážně z Kutnohorska, Kolínska a Čáslavska se zapojilo do projektu Putování prostorem a časem. Ten byl určený žákům druhých stupňů základních škol a nižších ročníků gymnázií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sklizeň vína v Kutné Hoře | Foto: Michal Trnka

Více než dvouletý projekt nabízel dětem celou řadu aktivit, které je měly motivovat především k objevování změn v okolní krajině.

Koordinátora projektu Putování prostorem a časem Jitka Rosická prozradila, že výsledkem práce dětí i učitelů je výstava a také nová knižní publikace:

„Všechno, co jsme našli, tak je souhrnně popsané právě v té publikaci a na výstavních panelech. Musím říct, že některé úlovky jsou skutečně velmi zajímavé.“

Základním kamen toho projektu Putování prostorem a časem byly podle Rosické především terénní práce, kdy děti měli oslovit pamětníky a najít si informace o regionu, ve kterém žijí. „Naskenovali si fotografie a potom hledali lokality, jak vypadají teď v současnosti a nakolik se změnily,“ přibližuje Rosická.

Michal Trnka, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme