Středoškoláci mohou v jižních Čechách studovat farmaceutickou technologii

Na jihu Čech mohou výrobu léků nově studovat už středoškoláci. Obor farmaceutická technologie byl v Česku převážně až vysokoškolský, v Českých Budějovicích se ale teď dá studovat už po základní škole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tablety, léky | Foto: Fotobanka stock.xchng

Studenti získají znalosti nejen z předmětů biologických, chemických a fyzikálních, ale také z technologie farmaceutických výrob a chemie léčiv. Uplatnění uchazečů v praxi je tak velmi široké. Od farmaceutického, chemického a různých odvětí zpracovatelského průmyslu s výrazným podílem chemického charakteru, až po práci v laboratořích.

„Co se týká personálního obsazení, tak samozřejmě farmaceutickou technologii budou učit stávající učitelky, které učily v oboru analýza potravin. Na konkrétní předmět farmaceutická technologie nebo výroby léčiv máme už smluvně zajištěného externího pracovníka, který bude na tuto výuku docházet,“ doplňuje ředitel školy Miroslav Petrovský.

Mladí Jihočeši v rámci tohoto oboru získají také přehled o různých skupinách léčiv a pomocných látek, bez kterých nelze vyrábět různé lékové formy.

Jiří Čondl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme