Střelbu na dodávku s penězi v Praze přehodnotila policie na pokus o vraždu

Pachatele, kteří v pondělí stříleli v Praze na dodávku s penězi, hledá policie kvůli pokusu o vraždu. Přehodnocení případu vyplývá z dosavadního vyšetřování, které se naplno rozjelo hned po incidentu. Zatím neznámí pachatelé zaútočili před jedním z pražských obchodních center na vůz bezpečnostní agentury. Jejím pracovníkům se podařilo ujet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto - blikající maják | Foto: Ladislav Bába

„Pražští kriminalisté v tuto chvíli stále pátrají po neznámých pachatelích, kteří se dopustili přepadení,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

„Věc na základě ohledání místa činu ze včerejšího dne a dalšího šetření byla překvalifikována na trestný čin pokusu o vraždu,“ dodala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dodávky s penězi se v Česku stávají stále častějším cílem agresivních zlodějů. Podrobnosti má redaktor Nikola Bojčev.

Pachatelé při přepadení před vchodem do obchodního domu použili střelnou zbraň a několikrát vystřelili přímo na vozidlo. Při přepadení nedošlo k odcizení žádné finanční hotovosti a naštěstí nebyla zraněna žádná osoba.

Pracovníci bezpečnostní agentury totiž před lupiči ujeli na dálnici vedoucí na Plzeň, kde zůstali stát až do příjezdu policistů.

Kriminalisté zjistili, že čtyři pachatelé z místa ujeli vozidlem BMW bílé barvy. U obchodního domu na Zličíně se podle policie nacházeli už kolem sedmé hodiny ranní. Policisté vyzývají svědky, aby se ozvali na linku 158.

Dodávky s penězi jsou stále častějším cílem zlodějů

Přepadení na Zličíně není první podobný případ. Auta bezpečnostních agentur převážející peníze se stále častěji stávají terčem ozbrojených lupičů. Právě dnes vydala policie mezinárodní zatykač na jiného brutálního lupiče.

Jde o Jána Bakalára. Scénář jeho případu je podobný s tím rozdílem, že peníze opravdu zmizely. Spolu s dalšími dvěma muži podle policie přepadl koncem února auto bezpečnostní agentury s penězi v Přemyslovicích na Prostějovsku.

Kriminalisté si myslí, že Bakalár utekl za hranice. Je podezřelý z loupeže a pokusu o vraždu. Policisté také varují, že může být ozbrojený a nebezpečný. O dalších dvou pachatelích bližší informace zatím nejsou k dispozici.

Podle dostupných informací zmizelo asi 30 milionů korun. Lupiči si na auto bezpečnostní agentury počkali s brokovnicemi a samopalem. Trojice pachatelů ohrožovala posádku vozu i ručními granáty.

Alena Hálová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme