Strojírenský podnik Jihlavan získal ze Španělska zakázku za desítky milionů korun

Strojírenský podnik Jihlavan bude vyrábět pro Španěly leteckou hydrauliku za stovky milionů korun. Díky růstu obratu přijme i desítky nových zaměstnanců. Dnes pracuje v podniku 180 lidí. Z dlouhodobé smlouvy, kterou jejich šéf podepsal se španělskou firmou CESA tento týden, se upřímně radují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strojírenský podnik Jihlavan získal ze Španělska zakázku za desítky milionů korun | Foto: Olga Štrejbarová

Jihlavan vloni oslavil 60 let existence. Po dvouletém vyjednávání podmínek spolupráce a modernizaci za 150 milionů korun má tak od tohoto týdne dárek – dlouhodobou smlouvu se Španěly.

Jednou z pracovnic firmy je Irena Votavová, která dělá finální zámečnickou práci. „Odhalujeme kusy, aby mohly jít na kontrolu a k zákazníkovi,“ říká. V Jihlavanu pracuje 25 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se zaměstnanci Jihlavanu mluvila reportérka Olga Štrejbarová

„Já jsem tady v té fabrice ráda, ráda tady pracuju, tak jsem ráda, že máme nové zákazníky,“ má radost ze smlouvy.

S vrtačkou v ruce přitakává i Jiřina Koukalová, která v Jihlavanu pracuje jedenáctým rokem. O zakázce, která přinese ročně až 70 milionů korun, už se také dozvěděla od svého šéfa.

„Míváme mítinky. Tam nám oznamují, jaká výroba se bude dělat, co se bude dělat,“ vysvětluje.

Díky španělské zakázce Jihlavan nabídne desítky nových pracovních míst. Přijímat nové lidi bude už příští rok.

„Z hlediska objemu tržeb by se mělo jednat asi o 30procentní navýšení oproti stávajícímu stavu, prakticky asi 50 až 60 milionů korun v ročním objemu. Je to pro nás velká výzva. Jihlavan si od toho slibuje, že se dostane do povědomí z hlediska evropského měřítka,“ říká výrobní ředitel Jan Šlosar.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme