Strojírenský veletrh se na ziscích brněnských firem nijak výrazně neprojevil

Na letošní Mezinárodní strojírenský veletrh, který dnes končí, dorazilo přes 70 000 návštěvníků. Brněnští restauratéři nebo taxikáři, kteří kdysi z útrat statisíců návštěvníků profitovali, však mohou na zlatou éru pouze vzpomínat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

53. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně | Foto: Filip Jandourek

Podle organizátorů se nejvyšší návštěvnosti v posledních letech dočkal strojírenský veletrh v roce 2008. Tento novodobý rekord ovšem letos nepadl, říká mluvčí brněnských veletrhů Jiří Erlebach.

„Nejúspěšnější strojírenský veletrh za posledních pět let byl v roce 2008, kdy tady bylo 50. výročí. Připravili jsme spoustu akcí právě pro veřejnost, takže se návštěvnost vyšplhala na 90 tisíc. Od té doby se ale snížila a je standardně mezi 70 a 80 tisíci návštěvníky. Z toho, jak se návštěvnost vyvíjí, si myslím, že to číslo bude letos obdobné jako v roce 2011 a 2012.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na ziscích brněnských firem se končící veletrh výrazně neprojevil

Brno přišlo o přídomek strojírenského města a ani strojírenský veletrh už poskytovatelům navazujících služeb žádné výrazné zvýšení obratu nepřináší.

„Chodilo víc hostů na obědy, přišlo o něco víc lidí na večeře. Ale nějak že by se nějak víc promítla návštěvnost veletrhu, to ne,“ potvrzuje Radomír Kop z Pivovarské restaurace v sousedství veletržního areálu.

Ani taxikáři nejásají. Ačkoliv pasažérů měli během veletrhu víc než jindy, oproti minulým ročníkům jim letos tržby ještě propadly.

„Letos je to slabší. Ale pořád lepší, než když žádný veletrh není, protože pak je to mrtvé,“ říká taxikář Koloman Horvát.

David Nyč, Petr Boháč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme