Stržená trolej paralyzovala pražské hlavní nádraží. Vyšehradem vlaky neprojedou

Na pražském hlavním nádraží kolabuje doprava. Kvůli spadlé troleji byl dopoledne výrazně omezen provoz a vlaky ještě stále nejezdí ve směru na Vyšehrad. Část spojů pak musí končit v okolních stanicích na Smíchově, v Libni nebo ve Vysočanech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Montéři pracují na odstranění závady před Vinohradským tunelem u hlavního nádraží | Zdroj: ČTK

Pražské hlavní nádraží bylo velkou část dopoledne bez proudu. Před čtrnáctou hodinou odpolední byl provoz nádraží z velké části obnoven a vlaky už nejezdí pouze ve směru na Vyšehrad. Podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové bude nádraží plně průjezdné nejdříve v 16 hodin:

„Dotýká se to už stovky vlaků a samozřejmě to ovlivňuje tisíce cestujících. Obracíme se na ně s prosbou, ať se buď podívají na naše webové stránky, kde jsou vypsány všechny vlaky, kterých se to týká, případně ať se obrátí na kontaktní linku Českých drah 840 112 113. Je to zcela výjimečná situace.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský informoval o aktuální situaci na pražském hlavním nádraží

Kvůli stržené troleji a poškozenému sloupu na hlavním nádraží vlaky dnes mohly odjíždět jen z několika nástupišť, a nabíraly proto desítky minut zpoždění. Pracovníci drah nemohly obracet lokomotivy a odjezd z nádraží byl možný jen ve směru do Libně.

„Krátce po deváté hodině ranní po odjezdu rychlíku Českých drah R 670 bylo strženo trakční vedení. Bohužel tak nešťastně, že nám zablokovalo a vyřadilo z provozu větší část hlavního nádraží,“ potvrdil mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský.

Podle Ptačinského se omezení dotkne asi 250 spojů. Celkově jich z nádraží denně odjede zhruba na tisícovku.

Jakub Šídlo, Anna Königsmarková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme