Studenti i obyvatelé libereckého Harcova si stěžují na hluk z klubů a vandaly

Nezletilí opilí a vandalové ruší podle studentů a obyvatel v blízkém okolí noční klid na vysokoškolských kolejích v libereckém Harcově. Vedení Technické univerzity v Liberci proto poslalo klubům na kolejích podmínečnou výpověď. Neznamená to, že kluby končí, je to jen varování, že musejí změnit pravidla provozu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Technická univerzita v Liberci

Technická univerzita v Liberci | Foto: Technická univerzita v Liberci

„Do klubů chodím a neruší mě. Kdyby se rušily, tak by mě to vadilo,“ říká studentka, která bydlí na harcovských kolejích.

„Nic podrobného o tom nevím, ale slyšela jsem o tom. Do klubů chodím. Úplně bych to nezrušila, protože aby tady nebyl jediný klub, to by asi nemohlo fungovat,“ říká další studentka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na kolejích a v klubech natáčela redaktorka Šárka Škapiková.

Mnozí jejich spolužáci a další lidé ale s kluby problém mají.

„Těch stížností je celá řada, jednak z řad studentů, kteří na kolejích bydlí, jsou jich necelé tři tisíce, což je docela dost, a také ze strany lidí z okolí. Problém je v tom, že do našich klubů, v rozporu se smluvními podmínkami, chodí děti, které nejsou zletilé, tropí tam nepravosti, poškozují auta a domky okolo bydlících obyvatel. A také jedna z výtek je, že se nalévá mladistvým. Máme to ověřeno od policie. Snažíme se zjednat nápravu,“ říká rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs.

Podle Martina Bauera z klubu Vlak má obsluha přikázáno kontrolovat všechny lidi, kteří vzbuzují dojem nezletilosti:

„To je věčně diskutovaný problém – co s tím vůbec dělat. Nezletilý si alkohol pořídí kdykoli. Pokud dostane v klubu dýchnout od policejní kontroly, tak nelze nikdy tvrdit, že je to věc toho klubu. Personál alespoň našeho klubu má jednoznačně příkaz kontrolovat lidi, kteří vzbuzují dojem, že jsou nezletilí, a nenalévat jim.“

Také Martin Wágner za klub Had odmítá, že by obsluha nalévala alkohol nezletilým:

„V klubu Had se to neděje, i v Klubu Esko je pořádek. Lidé stojí u vchodu a hlídají, aby tam ti nezletilí a mladiství nechodili.“

Univerzita teď bude kontrolovat, jestli kluby hrají podle nových pravidel. Na kolejích prý také bude pořádková služba, kterou si najmou společně všechny kluby. Když bude všechno fungovat dobře, tedy lépe než doteď, univerzita kluby nezruší.

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme