Studenti olomoucké geoinformatiky začnou vyměřovat nové hipostezky

Dvaadvacet studentů z olomoucké geoinformatiky dnes na kole nebo pěšky vyrazí do Hříběcích hor a na Moštěnicko. V rámci studijní praxe tam vyměří 230 kilometrů nových tras a vyznačí umístění víc než čtyř stovek směrovek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moštěnka

Trasa pro jezdce na koních i pěší turisty povede po starých formanských stezkách v několika okruzích přes 21 obcí v oblasti Hříběcích hor a 25 obcí regionu Partnerství Moštěnka.

Jak Českému rozhlasu řekl Jaroslav Burian z katedry geoinformatiky, dvaadvacet studentů v rámci své praxe vyměří trasy pomocí GPS souřadnic a vyznačí umístění jednotlivých směrovek v terénu.

„V první fázi jsme museli udělat přípravu u počítače, kdy hipostezka je v předběžné variantě v mapách zakreslená, a teď přijde na řadu upřesnění. Musí jít s GPS přístrojem přesně zaměřit místo, kde potom bude stát rozcestník, a ten se potom zakreslí do mapy,“ vysvětlil Burian.

Nejenom malebnou přírodu Kroměřížska, Holešovska a části Přerovska, ale i úplně novou rozhlednu či repliku vodního mlýna můžou jezdci a pěší obdivovat na nových hipostezkách už na podzim.

Blanka Mazalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme