Studenti olomoucké geoinformatiky začnou vyměřovat nové hipostezky

Dvaadvacet studentů z olomoucké geoinformatiky dnes na kole nebo pěšky vyrazí do Hříběcích hor a na Moštěnicko. V rámci studijní praxe tam vyměří 230 kilometrů nových tras a vyznačí umístění víc než čtyř stovek směrovek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moštěnka

Trasa pro jezdce na koních i pěší turisty povede po starých formanských stezkách v několika okruzích přes 21 obcí v oblasti Hříběcích hor a 25 obcí regionu Partnerství Moštěnka.

Jak Českému rozhlasu řekl Jaroslav Burian z katedry geoinformatiky, dvaadvacet studentů v rámci své praxe vyměří trasy pomocí GPS souřadnic a vyznačí umístění jednotlivých směrovek v terénu.

„V první fázi jsme museli udělat přípravu u počítače, kdy hipostezka je v předběžné variantě v mapách zakreslená, a teď přijde na řadu upřesnění. Musí jít s GPS přístrojem přesně zaměřit místo, kde potom bude stát rozcestník, a ten se potom zakreslí do mapy,“ vysvětlil Burian.

Nejenom malebnou přírodu Kroměřížska, Holešovska a části Přerovska, ale i úplně novou rozhlednu či repliku vodního mlýna můžou jezdci a pěší obdivovat na nových hipostezkách už na podzim.

Blanka Mazalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme