Studenti postavili strom z plastových lahví. Chtějí přitáhnout pozornost k tématu recyklace

Před Národní technickou knihovnou v Praze vyrostl pětimetrový strom z PET lahví. Za tři dny ho tam postavili studenti architektury ČVUT, kterým pomáhali i žáci základních a středních škol. Instalací chtějí studenti přitáhnout pozornost k tématu sběru a recyklace plastů v České republice.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plastový strom před NTK vyrostl za 3 dny

Plastový strom před NTK vyrostl za 3 dny | Foto: Filip Titlbach

Z barev převažuje na stromku zelená, ale lze na něm najít i třeba lahve oranžové, růžové nebo červené.

Celkem na celou instalaci padlo zhruba 12 tisíc plastových lahví. To je množství, které podle studentů Češi vyprodukují během pár chvil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O plastový vánoční strom před Národní technickou knihovnou se zajímal redaktor Filip Titlbach

„Mezi pěti až deseti minutami vznikne v České republice takové množství,“ říká jedna z autorek plastového stromu Kateřina Nováková.

Právě na to a na význam recyklování chtějí studenti instalací poukázat.

„Tenhle strom manifestuje fakt, který jsme objevili nedávno, že v České republice se třídí velmi dobře, ale na úroveň Evropské unie to pořád nedosahuje. V EU se skládkování plastu blíží nule, protože jde o zdroj. Kdežto v České republice na skládce desítky procent plastu zůstávají,“ doplňuje Kateřina Nováková.

Strom před Národní technickou knihovnou zůstane až do 26. prosince.

Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme