Studenti sepsali petici proti řediteli gymnázia ve Slaném. Už rok je kvůli tomu vyšetřuje policie

Bývalí studenti slánského gymnázia se bouří proti postupu kladenské kriminální policie. Ta je už jedenáct měsíců vyšetřuje kvůli petici, kterou sepsali proti řediteli školy Milanu Dundrovi a jeho opětovnému jmenování do funkce. Dundra petici označil za pomluvu a podal na studenty trestní oznámení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Slaný | Foto: Jana Káninská

Dva nadaní bývalí studenti, kteří už jsou v současné době na vysoké škole, byli dříve samotným ředitelem oceněni za vzorné studium. Potom na ně ale podal trestní oznámení.

Studenti mají kvůli dlouhotrvajícímu vyšetřování psychické a finanční problémy. Prý se nemohou soustředit na školu a špatně spí. K situaci se nechtěli vyjadřovat, spíše za ně mluví rodiče jiných studentů a bývalá paní učitelka.

„Nejhorší je pro mě ta nejistota a těžko se mi soustředí na učení,“ říká jeden ze studentů Jan Kopecký.

Všichni se shodli, že petice nebyla pomluvou a určitě neměla uškodit škole, jen chtěli ukázat na neprůhledné výběrové řízení, po němž do ředitelského křesla opět usedl Milan Dundr.

Studenti byli několikrát u výslechu, stejně tak někteří jejich rodiče či učitelé. Policisté jim už letos v lednu sdělili podezření ze spáchání trestného činu, ale doteď je oficiálně z ničeho neobvinili.

O případ se zajímá ombudsman. Pomáhá mu v tom jeho zástupce Stanislav Křeček, který se koncem minulého týdne obrátil na Okresní státní zastupitelství v Kladně a požádal ho o prověření postupu policie.

Veřejnému ochránci práv se vyšetřování zdá příliš dlouhé a je to podle něj v rozporu s právem, aby byla věc posouzena v přiměřené lhůtě.

Za studenty se postavil i Český helsinský výbor nebo bývalý ministr školství Josef Dobeš z Věcí veřejných.

Policie se kvůli probíhajícímu vyšetřování odmítla k případu blíže vyjadřit.

Pavel Pavlas, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme