Studenti z Liberce cestovali autobusem z minulosti do budoucnosti

Starý autobus Škoda RTO ze 70. let se dnes stal v Liberci strojem času. Studenti liberecké dopravní školy cestovali červenobílým historickým vozem z minulosti do budoucnosti. Škodovka je dovezla na přehlídku moderních autobusů, které začnou příští týden jezdit v Liberci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starý autobus

Starý autobus | Foto: Dopravní podnik města České Budějovice, a.s.

„Chtěli bychom studentům ukázat, jak je vývoj v dopravě rychlý a ukázat jim, jak vývoj pokročil dopředu. Teď se dostanou vlastně o 50 let zpět, do autobusu, který se vyráběl v 60. letech a skrze to chceme studentům ukázat, jak doba pokročila,“ říká ředitel firmy BusLine Tomáš Roubiček.

Průvodčím na autobusovém výletě je herec Ivan Vyskočil. „To je autobus, kterým jezdili vaši tatínkové do práce. Já jsem jezdil, musím říct, ještě daleko staršími autobusy, já pamatuji Pragovky a Tatrovky, já pamatuji dokonce poštovní koně v Praze,“ vzpomíná herec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve starém autobusem se svezla také redaktorka Šárka Škapiková

Studentům se cesta starým autobusem docela líbí. I když hned dodávají, že dnešní vozy jsou tišší, pohodlnější a kvalitnější. „Je to dobrý, ale je tady cítit nafta a je tu strašný hluk,“ říká jeden z nich.

Vystoupili jsme z autobusu Škoda RTO. „Bylo to zajímavé, má to něco do sebe. Když porovnám dnešní autobusy a tohle, tak je to určitě velký rozdíl. Přeci jenom už to má něco za sebou,“ shrnuje jeden ze studentů. Do Prahy by s ním ale prý jet nechtěl.

Podle učitele studentů byla ale jízda perfektní. „Je to určitě zajímavé porovnání. Tady tím autobusem, to si pamatuji, že jsem s ním kdysi ještě jezdil do práce. A jsem rád, že je v takovém stavu, že ještě jezdí,“ dodává.

Vyzkoušet si jízdu naopak úplně novým autobusem si bude moci od příštího týdne v liberecké MHD. Cestující tam začnou vozit čtyři nové nízkopodlažní autobusy na zemní plyn.

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme