Suchdolští vodáci symbolicky odemknou Lužnici

V Suchdole nad Lužnicí se dnes bude symbolicky odemykat řeka pro vodáky. Rituál má na oblíbeném vodáckém toku už dlouhou tradici, letos se jedná již o 34. ročník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odemykání Lužnice | Foto: Miroslav Duschek

Rituál má také svá neměnná pravidla. Ještě než se členové vodáckého klubu svolají ke slavnostnímu odemknutí Lužnice, musí posádky na první letošní vyplutí řádně připravit lodě i sebe.

„Na základně něco studeného a na vodě něco teplého,“ popsala při poslední akci vodačka. A obvykle nechybí ani ostřejší nápoje: slivovice, domácí višňovka.

Když jsou všichni přichystání, předseda Vodáckého klubu Suchdol nad Lužnicí Karel Böhm vezme do ruky velký klíč, vstoupí do řeky a symbolicky Lužnici odemkne.

Zájemci, kteří by se k akci, jíž se loni účastnilo asi 200 lidí, chtěli přidat, neměli by v 10 hodin chybět ve vodáckém kempu v Suchdole. Najdou ho pod mostem při odbočce na Klikov. Cílem první letošní plavby je Majdalena, případně se popluje ještě dál.

Pavla Kuchtová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme