Šumava hlásí vynikající podmínky pro lyžování

Slunečné počasí a více než půl metru sněhu. Radost z vynikajících podmínek nemají jen provozovatelé šumavských lyžařských areálů, ale i jejich hosté. Před koncem roku jich sem zamířily stovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šumava - Špičák vrchol | Foto: Tisková zpráva

Na Kramolíně mají hotely a penzióny plno. Pár volných lůžek se najde ještě ve Frymburku, který od letošní sezóny spojuje se zmíněným skiareálem pravidelný autobus.

Denní i večerní lyžování si mohou návštěvníci vyzkoušet i v areálu Kobyla na Zadově, kde mráz udržuje až 80 centimetrů sněhu na sjezdovkách a 60 kilometrů upravených běžeckých stop.

Vleky už mohli spustit i na Churáňově nebo v Nových Hutích. Lyžování od 9 do 16 hodin si mohou milovníci jízdy na bílém užít i v Kubově Huti nebo také ve skiareálu České Žleby.

Ideální podmínky pro zimní sporty panují i ve středních Čechách

Na sjezdovkách ve Středočeském kraji leží až okolo metru sněhu, lyžuje se přes den i večer.

Nejnavštěvovanější středočeské středisko je Monínec nedaleko Sedlce-Prčice. Vysoký zájem lyžařů registrují v Chotouni u Prahy, na Šibeničním Vrchu u Mnichovic, na příbramském Padáku nebo v areálu v Kvasejovicích.

Na Monínci najdou zájemci i upravené běžkařské trasy v délce 40 kilometrů.

Michal Trnka, Petra Matoušková, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme