Šumava i Krušné hory hlásí zlepšení podmínek pro lyžování. Pomohlo ochlazení i nový sníh

Krátké ochlazení v minulých dnech částečně zlepšilo podmínky pro lyžování na Šumavě i v Krušných horách. Díky nové bílé pokrývce a umělému zasněžování funguje několik sjezdovek a skiareálů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařské středisko Sternstein | Foto: Martin Řezáč

V železnorudské části Šumavy se teploty pohybují kolem nuly, je zataženo a mlhavo. Nového sněhu připadlo tento týden asi 5 centimetrů.

Některé sjezdovky a lyžařské areály už jsou v provozu. Pracovníci využili několik zimních nocí, kdy mohli spustit sněžná děla a uměle zasněžovat.

„V provozu je sjezdovka Engadin I. na Belvederu, areál Nad Nádražím, Samoty stejně jako ski areál Na Špičáku,“ popisuje Martina Najmanová z informačního centra v Železné Rudě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci ve ski areálech a na sjezdovkách zjišťovala v Karlovarském kraji Pavla Sofilkaničová a v Plzeňském kraji Martina Klímová

Sněhu ale připadlo málo, a tak pro běžkaře není situace v Železné Rudě příznivá. Stopy tento týden upravené nebudou.

Několik centimetrů přírodního sněhu spolu s umělým zasněžováním zlepšilo podmínky pro lyžování také na šumavském Špičáku.

„Na sjezdovce Spodní šance, sjezdovce číslo 5 máme velmi pěkné podmínky. Jede tam také vlek. Vylepšila se také sjezdovka číslo 3, kde jsme opravili technickým sněhem slalomák. V sobotu začínají víkendové kurzy a nově také pouštíme večerní lyžování,“ uvádí provozovatel lyžařského areálu Špičák Vladimír Kasík.

Lepší podmínky pro lyžování jsou také v Krušných horách. Nejlepší podmínky jsou aktuálně na Klínovci. Na sjezdovkách leží 40 až 60 cm smíšeného sněhu.

„O víkendu budou otevřené čtyři sjezdovky, a to Dámská, Přemostěná, Pařezovka a Slalomák, a k tomu tři lanové dráhy a jeden vlek. Ve snowparku jme udělali pár překážek, takže o víkendu bude v provozu i snowpark,“ informoval za skiareál Klínovec Adam Svačina

Lyžuje se na Božím Daru i v Mariánských Lázních

V pátek otevřel sjezdovku i božídarský Neklid. V provozu jsou vleky se svahy Za Prahou a Moser.

„V tuto chvíli máme na sjezdovkách kolem 20 centimetrů souvislé vrstvy přírodního a technického sněhu,“ popsal situaci mluvčí Filip Majkus.

Lepší podmínky jsou díky chladnějšímu počasí a sněžení v začátku týdne také v níže položených Mariánských Lázních.

„Na levé straně Slalomáku leží od 20 do 30 centimetrů technického sněhu. Otevřeli jsme dětskou zónu s posuvným kobercem. V provozu bude lyžařský vlek a lanová dráha pro turistiku,“ uvedl provozovatel lyžařského areálu v Mariánských Lázních Vladimír Černý.

Na horách by se teploty o víkendu měly pohybovat okolo tří stupňů nad nulou. Předpověď hlásí mlhavé počasí, ojediněle mrholení.

Martina Klímová, Pavla Sofilkaničová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme