Šumavská informační střediska připravují i na podzim programy pro veřejnost

Prázdniny sice skončily, zdaleka to ale neznamená, že musí být konec i výletům do přírody. Třeba na Šumavu. Nejen proto, že zdejší podzimní příroda nabízí své neopakovatelné kouzlo, ale i proto, že i na podzim tady pokračují programy pro veřejnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na podzim jsou výhledy z vrcholu Boubína nejkrásnější | Foto: Pavel Hubený

Výroba páteříků, mistrovství světa v tlučení špačků, tvořivé dílny i tematické vycházky. To všechno ještě letos mohou zažít návštěvníci Šumavy. Například už toto úterý zve Borová Lada na prohlídku pstruhové líhně a o den později lákají Kašperské Hory.

„Ve středu je jedna z tvořivých dílen. Tato je tzv. z ovčína, protože hlavními materiály, se kterými se pracuje, tak je právě vlna, tkaniny a technikou je plstění, tkaní a můžete si opět vytvořit různé zajímavé věci. Pouzdro na mobil, klíčenku nebo něco podobného,“ říká vedoucí marketingu Správy Národního parku Šumava Josef Štemberk a upozorňuje na jednu velkých blížících se akcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šumava láká turisty i na podzim

„V letošním roce je to 50 let od vyhlášení CHKO Šumava. Na den přesně to bude 27. Prosince, ale protože bychom rádi uspořádali oslavu také venku, tak ta hlavní oslava venku se koná v sobotu 14. září, kdy jsou připraveny různé programy pro rodiče, děti i další turisty a to přímo pod Boubínem.“

CHKO slaví 50 let a není proto divu, že tam míří i nové trasy výprav za divočinou s průvodcem. „Je ještě rozsáhlejší než NP a nachází se v ní řada NPR – ty jsou 4 a do tří z nich jsou vedeny nové trasy a potom desítky PR a několik z nich je možno navštívit s průvodcem,“ uzavírá Josef Štemberk. A dlužno dodat, že oslavy 50. výročí vyhlášení Chráněné krajinné oblasti zdaleka nebudou jedinou víkendovou akcí.

Třeba v Kašperských Horách se mohou zájemci zapojit do soutěže pro začínající i pokročilé fotografy, na Modravě se vydají po stopách historie a fyzicky zdatnější turisté možná odhalí tajemství Radkovského vrchu.

Místní lidé si ale těchto akcí obvykle moc neužijí.

„My chodíme hlavně na Silvestra v poledne oslavovat nový rok, jinak ty programy vnímáme, ale je to spíš pro turisty. My tady máme sezonu, takže pracujeme,“ říká Josef Kovář z Kvlidy jeho manželka Marie jen souhlasí. „Já se neúčastním, protože pracuji, ale je to výborné, protože mi chodí všechny tyto akce na mail a využívají to hosté, kteří u nás bydlí.“

Programy pro veřejnost se na Šumavě konají prakticky po celý rok. Jejich seznam a podrobné informace najdou zájemci na webu národního šumavského parku.

Jakub Marek, Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme