Svitavská nemocnice pokračuje v zateplování svých budov, vzniknou i nová parkovací místa

Nemocnice ve Svitavách dokončila v minulých dnech práce na zateplení třech budov, stavbaři se pustili do další. Pokračují s úpravami monobloku, kde jsou operační sály, jednotka intenzivní péče interního oddělení a centrální sterilizace. U nemocnice přibydou i nová parkovací místa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Svitavy - rekonstrukce | Foto: Svitavská nemocnice

Provoz nemocniční budovy spotřebuje 40 procent elektrické energie potřebné na chod nemocnice a zhruba 30 na vytápění, ohřev vody a páry.

Po zateplení budou náklady výrazně nižší. Monoblok bude mít ještě do zimy vyměněná okna, na jaře dostane nový plášť. Vše za skoro sedm milionů korun.

Nemocnice bude mít vyřešený i problém s nedostatkem parkovacích míst. V těchto dnech stavbaři dokončují rozšiřování parkoviště před poliklinikou, jeho kapacita bude dvojnásobná.

Na tuto odstavnou plochu se od začátku příštího týdne vejde podle ředitele Pavla Kunčáka 60 vozidel a za pár dní předají do užívání další nová parkoviště:

„Pomalu končí akce s vybudováním nového parkoviště v ulici U Stadionu, kde město vybudovalo 11 parkovacích míst a nemocnice v téže lokalitě upravuje parkování pro zaměstnance uvnitř areálu. Tato akce by měla být hotová zhruba do 14 dnů.“

Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme