Švýcaři byli lepší, ale srdíčko přálo našim, shodli se fanoušci v Náchodě

Čeští hokejisté se na světovém šampionátu třetí medaile v řadě nedočkali. Ve čtvrtfinále nestačili na Švýcarsko. V Náchodě jsme zjišťovali, jak jejich výkon hodnotí fanoušci.

Hokejoví fanoušci sledují utkání Česko Švýcarsko na mistrovství světa v hokejii

Hokejoví fanoušci sledují utkání Česko Švýcarsko na mistrovství světa v hokejii | Foto: Filip Jandourek

Nálada v jedné z náchodských restaurací přesně odpovídala průběhu a dlouho i výkonu českého týmu ve čtvrtfinálovém zápase. Kromě kritických výrazů tak byl často slyšet jen komentář z televize, fanoušci rozpačitě mlčeli.

Atmosféra se změnila až po prvním gólu českých hokejistů, kterým snížili na 1:2. Všichni najednou doufali ve vyrovnání a. O to větší bylo na konci jejich zklamání.

"Švýcarsko bylo lepším týmem celý šampionát, ale srdíčko si furt přálo, abychom vyhráli my,“ svěřil se fanoušek Roman Fidler. Další z fanoušků, Jindřich Lokvenc, mínil, že český tým si výhru zasloužil jen za výkon v poslední dvacetiminutovce. "Já si myslím, že to byla katastrofa dvě třetiny, ale třetí třetinu, to byl tlak, měli jsme to dát, ale prostě to tam nepřišlo, nedá se nic dělat," hodnotil po zápase.

Ani jeden z oslovených fanoušků však po vyřazení českého týmu na šampionát nezanevřel. Někteří i bez ohledu na výsledky ostatních čtvrtfinálových zápasů už dokonce měli jasno o tom, které týmy se potkají ve finále. "Já si myslím, že Švýcarsko a Slovensko. V prodloužení Slovensko prohraje se Švýcarskem," prohlásil jeden z nich. Ostatní však nesouhlasili.

00:00 / 00:00

Hokejoví fanoušci v náchodské restauraci

Zato na jednom se shodli: při zápasech světového šampionátu v místnosti u televize nekouří a chodí až o přestávce ven. "Bylo to tak půlka kuřáků a půlka nekuřáků. Kuřáci to vzali sportovně a chodili až o přestávkách," vysvětluje Fidler.

Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít