Symbolické protesty proti prezidentské amnestii pokračují

Někteří starostové obcí a ředitelé škol na Zlínsku sundali na protest proti prezidentské amnestii ve svých úřadech a školách portrét Václava Klause. A to i přesto, že prezidentský mandát mu vyprší až začátkem letošního března. Chtějí tak vyslovit svůj zásadní nesouhlas s omilostněním některých závažných zločinů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nezávislý starosta Želechovic Michal Špendlík sundal prezidentovu podobiznu ze zdi své pracovny. | Foto: Andrea Kratinová

Iniciátorem akce je nezávislý starosta Želechovic nad Dřevnicí na Zlínsku Michal Špendlík. Nesouhlasí především s amnestií pro účastníky korupčních kauz. Podobiznu hlavy státu dnes osobně sundal ze zdi své kanceláře.

Už má také jasno, jak s obrazem naloží: „Rozděláme rám, fotku vyndáme a skončí ve skartu."

Obraz prezidenta zmizel také z tamní základní školy, její ředitel Michal Cholek toto gesto vnímá zcela apoliticky. Spíš by si přál, aby dětem ozřejmilo důležité morální principy: „Děti slyší nějaký názor v médiích, slyší názor svých rodičů a zajímá je také názor jejich kantora."

Hrad jednání učitelů i úředníků odsoudil. Podle jeho mluvčího Radima Ochvata je na místě je požádat, aby učitelé alespoň děti, za jejichž výchovu přebírají částečnou odpovědnost, chránili před projevy ‘pokleslého politického boje‘.

Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme