Synthesia slíbila zaměstnancům, že je bude lépe varovat při únicích chemikálií

Pardubická Synthesia zlepší systém varování při nehodách a haváriích. Vedení firmy to dnes slíbilo zaměstnancům, kteří si stěžovali, že měli při včerejším úniku plynů málo informací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mrak nitrózních plynů nad chemičkou Synthesia | Foto: Jaroslav Kubínek

Starostové okolních obcí sice obdrželi krátce po nehodě varovnou SMS zprávu, pracovníci přímo v areálu chemičky se ale dozvídali informace až se zpožděním.

„Tohle byl únik, nebyl to výbuch, takže to slyšitelné nebylo,“ říká pan Daniel, který v továrně pracuje.

Mluvčí Synthesie Jaroslava Doležalová potvrdila, že na dnešním setkání vedení firmy se zaměstnanci řešili právě tyto připomínky.

„Dohodli jsme se, že pravděpodobně budeme informovat zaměstnance i formou emailových zpráv ihned po události a pak dál budeme probírat naše technické možnosti, co lze a co nelze,“ řekla mluvčí.

Synthesia kvůli havárii na několik dní zastaví výrobu, rozhodl krizový štáb

Číst článek

Firma přijala opatření po úterní provozní nehodě, kdy se po výbuchu víka od zásobníku dostaly škodlivé nitrační plyny do ovzduší. Výroba nitrocelulózy, což je výbušná látka, je nyní přerušena a Synthesia postupně vyprazdňuje čtyři z deseti zásobníků.

Mluvčí chemičky po odpoledním jednání krizového štábu uvedla, že práce pokračují podle plánovaného harmonogramu.

„Druhý zásobník je v tuto chvíli vypláchnutý a je připravený. Harmonogram je obdobný na zítřejší den a budeme se snažit, aby výplachy obou dvou dalších zásobníků proběhly podle plánu, a budeme rádi, když situace dopadne tak dobře jako dneska,“ upřesnila Doležalová.

Martin Hromádka, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme