Syřané zadržení českými celníky v Rozvadově mají zatím azyl v Bělé Jezové

Sedm z 15 zadržených syrských uprchlíků skončilo dočasně v zařízení pro zajištění cizinců v Bělé Jezové na Českolipsku. Skupinu Syřanů objevili celníci v pátek při běžné kontrole na hraničním přechodu Rozvadov v dodávce, která jela z Maďarska do Německa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celní správa (ilustrační foto)

Celní správa (ilustrační foto) | Foto: Michal Trnka

Sedm syrských uprchlíků vyslýchala cizinecká policie v Plzni včera celý den. Vydala jim rozhodnutí o zajištění, na základě kterého byli dnes brzy ráno převezeni do Bělé Jezové.

V tamním azylovém zařízení budou podle mluvčí krajské policie Hany Kroftové čekat až 20 dnů na předání na Slovensko, přes které směřovala do Česka dodávka maďarského převaděče.

Zbylých osm uprchlíků policisté stále ještě v Plzni vyslýchají, poté je rovněž čeká převoz do Bělé Jezové.

Řidiče policie po výslechu propustila. „Sedmatřicetiletý cizinec, který řídil dodávku, byl na základě pokynu státního zástupce propuštěn ze zadržení. Řidič nenaplnil znaky trestného činu, jelikož nepřekročil s cizinci vnější schengenskou hranici,“ uvedla Kroftová.

Maďarskou dodávku zastavili plzeňští celníci v rámci běžné kontroly v pátek kolem 20. hodiny na dálnici D5 u Rozvadova. Řidič vozu značky KIA celníkům řekl, že míří z Maďarska do Německa a že nepřeváží žádný alkohol ani cigarety. V nákladním prostoru pak celníci objevili 15 Syřanů ve věku do 25 let, kteří u sebe neměli žádné doklady.

Monika Červená, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme