Tábor zatím váhá, zda koupí budovu Jihočeské univerzity

Město Tábor vyčkává s rozhodnutím, zda od Jihočeské univerzity koupí rozsáhlý komplex budov nedaleko třídy 9. května. Zastupitelé souhlasí s tím, aby radnice s univerzitou jednala o zásadním snížení kupní ceny, která je nyní na úrovni 40 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Tábor - radnice | Foto: tabor.cz

Ke kvalifikovanému závěru zastupitelům poslouží ekonomická analýza a varianty provozu budovy. Podle starosty města Jiřího Fišera (Tábor 2020) není snadné najít racionální využití objektu, který má téměř devět tisíc metrů čtverečních kanceláří a sálů:

„Víte, ono je problém přestěhovat například úřad, který je dosud na takzvané Tabačce, to znamená U Nádraží, do centra města, kde nemáte zajištěno parkování, kde je velký problém pro občany i s dopravou, zatímco k U Nádraží si dnes každý přijede autobusem, vlakem, lidé tam vystoupí a dojdou si 200 metrů na úřad.“

„Čili já pro to přestěhování Tabačky do jiného místa osobně nejsem a jakýkoli další nápad, který by byl srovnatelný, nevidím. My bychom potřebovali nějakou firmu, instituci, která by měla stovky zaměstnanců . Pak bychom je sem uměli dát,“ říká starosta Tábora.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme