Táborová sezona na jižní Moravě byla letos podle hygieniků klidná

Letní dětské tábory se letos podle Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje obešly bez větších potíží. Ze 169 pobytových akcí jich hygienici zkontrolovali víc než polovinu. Drobné nedostatky se týkaly chybějících podlážek ve stanu a skladování potravin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětský tábor v Žimrovicích na Opavsku | Foto: Martin Knitl | Zdroj: Český rozhlas

„Nebyly žádné kalamitní situace, nějaké mimořádné události v souvislosti třeba s počasím, které by vedly k tomu, že by se tábor musel evakuovat. Za nějaké drobné závady jsme uložili celkem pět sankcí v celkové výši dvou a půl tisíce korun,“ říká vedoucí Odboru hygieny dětí a mladistvých Hana Pokorná.

Kontroloři tak během návštěv udělili jen pět sankcí v celkové hodnotě 2500 korun. „Řešili jsme během léta dva případy zvýšeného výskytu zažívacích obtíží, a pak jsme ještě řešili tři podněty od rodičů dětí, které pobývaly na akci,“ informuje Ivana Lukašíková z Krajské hygienické stanice.

„Dneska každý vedoucí ví, co od takové kontroly může čekat. Je důležité, aby byl oddělený provoz,“ uvádí táborová vedoucí Michaela Jelenová jeden z nejčastějších prohřešků, který může vést k záměně nože na syrové maso a zeleninu.

„Potom by mohlo dojít k nemocím infekčního charakteru,“ varuje vedoucí odboru hygieny dětí a mladistvých Hana Pokorná.

Nedostatečné zásobování pitnou vodou a chybějící zdravotnická dokumentace. Takové byly nejčastější prohřešky, které zjistili hygienici během letních kontrol dětských táborů ve Zlínském kraji. Celkově rozdali třináct pokut a dalších pět sankčních řízení připravují.

Letos se jihomoravských táborů zúčastnilo necelých 1200 dětí.

Andrea Kratinová, Martina Pelcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme