Táborská knihovna začala zadarmo půjčovat elektronické knihy

Městská knihovna v Táboře začala půjčovat knihy v elektronické podobě. Služba je pro její členy zdarma. Velkou výhodou je, že se čtenář během chvíle dostane i k titulům, které jsou kvůli velkému zájmu jen těžko dostupné. Vše prý funguje velmi jednoduše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tablet (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

„Čtenář musí mít platnou registraci a musí mít v knihovně zadaný svůj e-mail, na který mu bude výpůjčka doručena. Knihy si vybere v našem online katalogu a asi na tři kliknutí se mu kniha dostane do aplikace v mobilním zařízení,“ vysvětluje ředitelka městské knihovny v Táboře Eva Měřínská.

Délka výpůjčky je 21 dní. Po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní. Nevztahuje se na ní proto pokuta z prodlení, výpůjčka sama zmizí z uživatelova tabletu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Táborská knihovna začala zadarmo půjčovat elektronické knihy. Jak služba funguje, zjišťoval reportér Jan Kopřiva.

Podmínkou je mít v něm speciální aplikaci, která četbu e-knihy umožňuje. Zadarmo ji lze stáhnout v internetových obchodech pro operační systémy Android nebo v Apple Storu. Nabídka knih je prý velmi slušná.

„Jedná se převážně o beletristické tituly v češtině, jsou tam i bestsellery, které jsou třeba beznadějně vypůjčené ve fyzické podobě a jsou na ně dlouhé čekací fronty. Takže je to určitá příležitost dostat se k novinkám ihned a bez čekání,“ upřesňuje Eva Měřínská.

Jediné omezení, které s sebou tato forma četby přináší, je v typu používaného technického zařízení. „Bohužel e-výpůjčky nejsou kompatibilní s populárními kindly. Je třeba to číst na mobilním zařízení ve speciální aplikaci eReading, která právě zajišťuje časovou ochranu,“ dodává ředitelka.

Největší zájem čtenářů je zatím o elektronické vydání knihy Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Knihovna uvítá zpětnou vazbu a reakce čtenářů, podle kterých bude moci upravovat systém výpůjček.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme