Táborský rybník Jordán je zakázanou zónou, hledače kovů má odradit pokuta

Pokutu až do výše 30 tisíc korun může dostat v Táboře každý, kdo vstoupí do prostoru údolní nádrže Jordán. V platnost totiž vstupuje městská vyhláška, která má odradit zejména lidi, kteří by chtěli na dně vypuštěné nádrže za pomoci detektorů kovu hledat historické předměty nebo munici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tábor | Foto: Alena Palečková

Radnice se pustila do projektu obnovy rybníka Jordán za 460 milionů korun, jehož součástí je i odbahnění nádrže. Vodní plocha tak má statut staveniště, kde hrozí úraz.

Vyhláška nyní dává i strážníkům možnost pokutovat každého, kdo vstoupí do rybníka.

„Máme samozřejmě obavu o bezpečnost lidí. Tato vyhláška říká, že se do této plochy nemá vstupovat. I v situaci, kdy bude voda vypuštěna. Tam právě vzniká nebezpečí uvíznutí v bahně,“ vysvětluje táborský starosta Jiří Fišer.

Amatérský hledač kovů Bedřich Svoboda přiznává, že Jordán, který byl naposledy vypuštěný v roce 1830, je pro něj osobně i jeho kolegy zajímavou záležitostí.

„Je to pro nás výzva. Nevím, jestli ji všichni odolají. Ale chápu, že ta vyhláška má nějaký smysl,“ říká Svoboda.

Podle starosty Jiřího Fišera jde především o to, sdělit lidem, aby zákaz vstupu do prostoru Jordánu nebrali na lehkou váhu. Vyhláška a případné sankce mají mít především preventivní a výchovný parametr.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme