Tachovsko nabízí nejvíc práce od revoluce. Stovky míst jsou hlavně v průmyslových zónách

Na Tachovsku je nejvíce pracovních míst za posledních 25 let. Nezaměstnanost klesla podle dnešních údajů na 6,9 procenta, a to především díky firmám, které se usadily v průmyslových zónách. Hlavně v poslední době staví nové haly nebo rozšiřují provozy, a vytvářejí tak stovky nových pracovních míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průmyslová zóna Ostrov u Stříbra s novými halami | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

„Situace na trhu práce na Tachovsku se podstatně zlepšila. Platí, že máme největší míru nezaměstnanosti v Plzeňském kraji, ale ten trend je klesající. Dnes jsme na sedmi procentech, což je méně než celorepublikový průměr,“ říká ředitelka tachovského úřadu práce Jana Šimková.

Aktuálně úřad práce eviduje na Tachovsku přes 2500 nezaměstnaných a 615 volných míst. Na jednoho pracovní místo tak připadají přibližně čtyři uchazeči.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nezaměstnanost na Tachovsku klesla. Tento příhraniční region nabízí lidem nejvíce práce za posledních 25 let

„Což je minimum. Bývaly doby, kdy jsme měli i 27 uchazečů na jedno volné pracovní místo,“ uvádí Šimková.

Stovky pracovních míst vznikají hlavně v průmyslových zónách u dálnice D5. Například v Ostrově u Stříbra, kde pracuje už kolem dvou tisíc lidí. Novou halu tady postavil německý výrobce výplní pro osobní auta, který už má závod v Boru u Tachova.

O kus dál stojí nedávno zkolaudovaná hala amerického výrobce kancelářského nábytku, i tady najdou práci stovky lidí.

Nový zaměstnavatel přichází také do bývalých kasáren ve Stříbře, závod na výrobu přesných obrobků a také kabelových systémů pro strojírenství se sem stěhuje z Chotěšova.

„Chceme nahradit pracovníky, kteří s námi nebudou chtít odejít do Stříbra, novými pracovníky. Samozřejmě pokud možno ze Stříbra,“ mluvil o nových pracovních příležitostech už při zahájení stavby továrny jednatel firmy Jiří Verner.

Nové haly, stovky příležitostí

Další průmyslová zóna, kde vznikají nové haly a s nimi stovky pracovních příležitostí, je na Nové Hospodě u Boru u Tachova, od letošního roku sem sváží lidi z Plané, Stříbra a Tachova speciální autobus. Teď tu pracuje zhruba 2500 lidí.

„Práci jsem hledal asi dva měsíce. Obtížné to není, ale člověk si moc nevybere. Přesčasy, práce v sobotu a podobně,“ říká 40letý Milan, který zde našel práci ve skladu potravin.

„Když člověk chce, tak přijme jakoukoli práci,“ myslí si také slečna Michaela. Donedávna pracovala jako zahradnice

Další pracovní místa zde vytvářejí investoři také například v zónách v Oldřichově nebo Vysočanech u Boru.

Lukáš Milota, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme