Táhnoucí se oprava královéhradecké třídy ČSA vadí podnikatelům, přicházejí o tržby

Podnikatelům z královéhradecké třídy Československé armády se nelíbí protahující se oprava ulice. Nedostanou se k nim prý zákazníci a rekonstrukce silnice a chodníků jim bere zisky. Podle informací magistrátu se má na třídu ČSA na začátku října vrátit městská hromadná doprava, práce ale budou pokračovat až do konce roku, kdy se ulice otevře běžné dopravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekonstrukce třídy ČSA v Hradci Králové se protahuje | Foto: Jiří Fremuth | Zdroj: Český rozhlas

„Lidé nechodí, tím pádem jdou tržby dolů a my to odnášíme,“ říká Miloslav Komárek. Na třídě ČSA prodává sportovní potřeby a protahovaná rekonstrukce podle jeho slov obchod existenčně ohrožuje.

Podobně je tom řada obchodů a restaurací. Milan Jirásek, který obchoduje s kuchyňskými spotřebiči, souhlasí s tím, že ulice opravu potřebuje. Práce by ale mohly jít rychleji.

„Zákazník nepočká, automaticky půjde ke konkurenci, kde má možnost parkovat, kde má možnost zásobování. Člověk je zvyklý si pohodlně zajet do supermarketu, kde mu to naloží a odvezou. U nás to ale bohužel nejde.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Podnikatelům z královéhradecké třídy ČSA se nelíbí táhnoucí se rekonstrukce ulice - přicházejí o tržby a chtějí po městu náhradu ušlého zisku...

Náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich z TOP 09 říká, že magistrát chtěl s opravou silnice a chodníků plynule navázat na rekonstrukci vodovodu a kanalizace. Jenže městští úředníci nezískali včas potřebná povolení.

Běžná doprava se má na místo vrátit koncem roku - to má být opravená celá třída ČSA včetně chodníků.

Podnikatel Miloslav Komárek ale chce magistrát žádat o náhradu ušlých zisků. „Všichni, co tady podnikáme, jsme se dali dohromady s tím, že chceme po městě, aby se k tomu postavili čelem a nějak nám ztráty kompenzovali,“ uvádí.

„Maximálně se snažíme, aby to bylo realizováno v termínu,“ uznává náměstek pro investice Jindřich Vedlich. „Město má ze zákona povinnost rekonstruovat své komunikace a prostranství. I když je to bolestné, tak k tomu musí dojít.“

Obchodníci si ale možná budou muset na omezení dopravy na třídě ČSA mezi Adalbertinem a Mosteckou ulicí zvyknout. Magistrát tam zvažuje klidovou zónu, kam by směla jenom městská hromadná doprava.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme