Také na polské straně Orlických hor se lyžuje. Je to příjemné zpestření

Zakopané, Karpač, Čarná hora a nebo Zieleniec. To jsou některé polské lyžařské areály, kam si našla v posledních letech cestu i česká lyžařská klientela. Dynamickým vývojem prošlo v posledních letech například středisko v Zielenieci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O lyžaře nebyla nouze, nemohli se dočkat první lyžovačky

O lyžaře nebyla nouze, nemohli se dočkat první lyžovačky | Foto: Olga Štrejbarová

Zieleniecem mě provádí místní manažer Gřegoř Glod a říká, že středisko se v posledních letech rychle rozvíjí. „Máme tady tři lanovky - jedna má vyhřívané sedačky a dál tady jezdí dalších 23 vleků," doplňuje.

Zieleniec leží v nadmořské výšce 950 metrů nad mořem. Sjezdovky i vleky jsou ale dlouhé jen několik set metrů. Gřegoř Glod mě upozorňuje na jedno místní specifikum. „Víc než pět kilometrů sjezdovek nabízí večerní lyžování - tyto svahy jsou lyžařům k dispozici od rána až do 10 hodin večer," říká mi pan Glod.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžování v Zielenieci osobně otestoval redaktor Jiří Fremuth

Ve středisku funguje hned několik lyžařských škol a půjčoven vybavení. Prakticky všude můžete zaplatit kartou - a někde berou i české koruny. Třeba i při placení permanentky.

V Polsku začaly tento týden jarní prázdniny. Přesto nebyl problém zaparkovat a lyžovalo se bez front.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme