Tání sněhu na horách a déšť zvedá hladiny řek

Tající sníh na horách a déšť zvedají na východě Čech hladiny některých řek. V několika lokalitách už řeky dosáhly prvních a druhých stupňů povodňové aktivity. Druhého stupně povodňové aktivity dosáhla také Dyje na jihu Moravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapky vody tvoří kruhy na hladině jezírka | Foto: Jan Rosenauer

„V současné době máme v Královéhradeckém kraji dva druhé stupně povodňové aktivity a to v Orlickém Záhoří a v Týništi nad Orlicí. Díky nočním srážkám se zvedly průtoky zejména v povodí Divoké Orlice,“ říká Jiří Petr z povodí Labe.

Podle vodohospodářů ale nejde o nijak dramatickou situaci. Dosažení třetích stupňů se neočekává. Podle Jiřího Petra z dispečinku povodí Labe budou řeky kolísat i v následujících dnech:

„Zvyšování a snižování hladin bude záviset zejména na srážkách a ochlazení v noci. V dalších dnech očekáváme stejný vývoj, tedy kolísání vodních stavů na hranici prvního a druhého stupně povodňové aktivity. Podle Českého hydrometeorologického ústavu by srážky měly být v rozsahu pět až patnáct milimetrů, většinou v přeháňkách.“

Martin Pařízek, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme