Tání sněhu v nižších polohách může zvednout hladiny řek

I nadále platí výstraha meteorologů před sněžením, silným větrem a stoupáním hladin řek. Ve vyšších polohách po celé republice se budou tvořit závěje a sněhové jazyky, ve středních a jižních Čechách a také na Plzeňsku mohou v důsledku tání sněhu stoupat řeky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři odklízejí sníh v Karlových Varech | Zdroj: ČTK

Zatímco ve vyšších oblastech je problémem sníh, déšť a v nížinách i tání sněhu zvedají hladiny řek, a to hlavně na jihozápadě Čech. Podle meteoroložky Mileny Ferebauerové první povodňové stupně teď platí na Berounce a Radbuze, kde nelze vyloučit ani dosažení třetího povodňového stupně.

Počasí opět komplikuje dopravu na některých místech v Česku. Až 25 centimetrů nového sněhu hlásí například cestáři z Trutnovska. Pod tíhou mokrého sněhu se lámou i stromy.

Všechny silnice na Trutnovsku by měly být průjezdné, protože cestáři zde nasadili veškerou dostupnou techniku. Nejvíc jim ale práci komplikují stromy, které jsou kvůli sněhu nahnuté nad silnicemi a které již od večera likvidují hasiči.

Popadané stromy blokují na Liberecku železnici

Číst článek

Silnice do krkonošských horských středisek jsou sjízdné s velkou opatrností, silničáři doporučují mít v rezervě sněhové řetězy.

Na Šumavě padají smíšené srážky, řidiči by si měli dát pozor na rozbředlý i ujetý sníh a zmrazky. Zbytky tajícího sněhu jsou i na jižním Plzeňsku.

Naděžda Hávová, Martina Klímová, Martin Pařízek, Jana Gulda, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme