Tanvald bojuje proti volnému pobíhání psů. Strážníci se soustředí na kontroly

Radnice Tanvaldu v Libereckém kraji se rozhodla aktivněji bojovat s problémem volně pobíhajících psů. Zpřísnila vyhlášku a na její dodržování se také více soustředí městská policie. Tanvaldská radnice tak vyšla vstříc lidem, kteří si stěžovali na neukázněné majitele psů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psi, ilustrační foto | Foto: stock exchange, Tim Meijer

„U nás na horním Tanvaldu jsou lidé ukáznění i neukáznění. Máme tam souseda a ten má takového malého pejska, a ten tam tedy lítá furt a už si na něj tolik lidí stěžovalo. Pejsek jako nic nedělá, ale ohrožuje řidiče a všechno,“ popisuje tanvaldská obyvatelka.

Stížností mezi obyvateli Tanvaldu přibývá, přitom město se snaží jednat s pejskaři už dlouhé roky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Šárka Škapiková

„Tenhle problém tady přetrvává opravdu dlouhodobě. Městská policie je zaúkolovaná zabývat se tímto problémem. Pokud chytí vlastníka, který nemá psa na vodítku, tak ho napomene nebo pokutuje, pokud je to poněkolikáté. Co se týká psích exkrementů, tam je složité, aby policie přímo někoho přichytla,“ říká starosta Tanvaldu Petr Polák z ODS.

Podle něj je poměr ukázněných majitelů psů, kteří venčí psy na vodítku a uklízejí po nich, a neukázněných majitelů asi půl na půl.

„Musím říct, že řada majitelů psů se o ně stará řádně. Máme i odpadkové koše na psí exkrementy, takže chodí, řádně uklízejí. Ale jsou prostě takoví, kteří tato pravidla vůbec nedodržují, a v podstatě tím dávají najevo, že ti ostatní obyvatelé je nezajímají,“ konstatuje Polák.

Část lidí v Tanvaldu pobíhání psů jako velký problém nevidí. „Já bydlím nahoře na sídlišti a tam je vodí lidi na vodítkách, sem do centra přijdu málokdy, a nevnímám to moc jako problém,“ říká oslovená obyvatelka Tanvaldu.

„Já bydlím na okraji, a tam to jde, psi jsou za plotem, že jo, a jsou krásný,“ podotýká další.

Na pořádek ve městě se teď soustředí městská policie. Strážníci mají za úkol majitele psů denně kontrolovat. Těm neukázněným mohou udělit pokutu ve výši až dvou tisíc korun.

Zákaz pobíhání psů je také nově v České Lípě. Radnice tam vymezila prostory, kam smějí psi bez vodítka. Jinde pobíhat nesmějí. Stejně je to i v Tanvaldu, kde smějí psi běhat volně jen na několika určených místech.

Šárka Škapiková, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme