Teenageři z Černého Mostu začali trávit volný čas v Plechárně

Ještě před pár týdny by děti a teenageři z pražského Černého Mostu na otázku, co dělají odpoledne ve volném čase, odpověděli, že se nudí. To už ale tak úplně neplatí. Na okraji velkého sídliště vznikl na začátku podzimu nový volnočasový areál Plechárna. Program má nabitý a každý den do něj zavítají noví návštěvníci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Plechárně se scházejí především místní teenageři

V Plechárně se scházejí především místní teenageři | Foto: Praha 14 kulturní

Marie s Pavlou si nové centrum vytvořené z bývalé kotelny rychle oblíbily: „Dá se tady jezdit na skateboardech, hrát pingpong, fotbal. Jsme tady podruhé, byly jsme tu už se školou. Předtím jsme jen chodily mezi barákama a nudily jsme se, tady je sranda…“

Mezi početnou klučičí skupinou jsou sice v menšině, mají však ostré lokty a nenechají si nic líbit.

Velká hala uvnitř Plechárny neslouží ale jen pro sport. Hraje se tu divadlo, pořádají workshopy a přednášky, v horních patrech jsou hudební zkušebny a vedou se tam kurzy angličtiny.

Přehrát

00:00 / 00:00

O centru Plechárna v Praze na Černém Mostě informovala reportérka Anna Königsmarková

Nápad využít prázdný areál vzešel od městské části, která vznik centra finančně podpořila. Jeho samotnou realizaci má pak na starosti především ředitel příspěvkové organizace Praha 14 kulturní David Kašpar. Ten si dvouměsíční rozjezd pochvaluje.

„Vlastně se to docela podařilo, byť je to s minimálními prostředky ve smyslu vybavení. Ty základní služby, které jsou potřeba, to nabízí. A funguje to, protože poptávka po takovém prostoru tady byla obrovská,“ říká.

Vzhledem k ročnímu období se sice nemohla naplno rozjet kavárna se zahrádkou, organizátoři z Plechárny ale věří, že si do centra najdou cestu nejen děti, ale i dospělí nebo senioři.

Kluky na skateboardu proto ještě v průběhu listopadu vystřídá například Kühnův dětský sbor se svým pěveckým vystoupením nebo debata k aktuální výstavě v centru DOX s názvem Kde domov můj o osobních příbězích lidí z Černého Mostu.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme