Teplé počasí zvýšilo návštěvnost kempů. Vylepšuje tak tržby ze začátku sezony

Teplé počasí nahrává provozovatelům kempů. Lidi totiž láká k vodě a ti plní více rekreační zařízení. Například i Autokemp Lučina u Žermanické přehrady byl poslední dva víkendy téměř naplněný. Provozovatel je tak po bídném začátku sezony konečně spokojený. A stejně tak lidé, pro které dovolená pod stanem nevyšla z módy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanování | Foto: Jan Rosenauer

„Grilujeme, opékáme, hrajeme karty, kostky, chytáme fajn, popíjíme vínko. Je tady fajn, nic nám nechybí…“ Tahle rodina si prázdniny bez stanu nedovede představit. Manželé Ingrid a Petr se synem u Žermanické přehrady asi 30 kilometrů od Ostravy, kde bydlí, rozbalují stan už osmou sezonu.

„Jsme zajištění kolíky a šňůrami. Samonafukovací karimatky nemáme, musíme nafukovat, ale dá se to použít na vodu. Záda nebolí,“ říká Ingrid. Zdejší autokemp rozhodně není přepychový, spíše naopak, manželé z Ostravy ale kritikou šetří.

Přehrát

00:00 / 00:00

V kempu u Žermanické přehrady natáčela redaktorka Iva Havlíčková

„Ty sociálky by mohly být trochu lepší, na tolik lidí je to málo,“ myslí si Petr. Jenže jak dodává jeho žena, člověk tady zase nemusí obracet každou korunu. „Pro ta děcka je to lepší, mohou si koupit, co chtějí. Finančně nám to tu vyhovuje líp než u moře,“ říká.

Teplá voda ve sprchách aktuálně teče, toaletní papír je, vidět jsou ale také rozbité kachličky, chybějící zárubně, umakart a muší roj. Kemp patří obci a ta k němu za poslední léta štědrá nebyla.

„Teď je slíbeno, že na podzim se s tím začne něco dělat. Ale pět let mi to slibují a pořád nechtějí dávat žádné peníze. Je to velká investice, to já jako nájemce nemůžu investovat, to musí majitel,“ říká provozovatel kempu Ivo Fajkus a dodává:

„Já myslím, že lidi kempování pořád baví. Třeba minulý rok byl slušný, ale to je pokaždé jinak. Letošní rok lidi hodně nemají finance, je to poznat. Zkracují pobyty, ti, kdo jezdili na týden, teď jedou třeba jen na víkend.“

Poslední dva týdny ale příznivcům stanování nahrává počasí. I tady se proto kemp plní dalšími návštěvníky.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme