Tepličtí zastupitelé nebudou videoterminály regulovat

Občanské sdružení Pro Polis se na dnešním zasedání zastupitelstva v Teplicích snažilo přimět zastupitele, aby se po vzoru severočeské Chrastavy, zabývali regulací videoloterijních terminálů. Teplice dosud provoz více než 70 heren neregulovaly vůbec. Zastupitelům vadilo, že mají vliv jen na výherní hrací přístroje, nikoliv na loterijní videoterminály. Verdikt Ústavního soudu před několika dny obcím pravomoc nad loterijními videoterminály přiznal. Tepličtí zastupitelé ale i tentokrát regulaci odmítli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kubera | Foto: Alžběta Švarcová

„Konečně se není na co vymlouvat, abychom mohli i v Teplicích hazard regulovat. Město mělo velmi omezené možnosti, jak hazard regulovat, nyní to po nálezu Ústavního soudu jde,“ říká Jakub Mráček ze sdružení Pro Polis.

Zastupitelé v čele s primátorem Jaroslavem Kuberou jsou ale jiného názoru: „Určitě dnes žádné usnesení nebudeme přijímat, ale počkáme na novelu zákona o loteriích.“

Schválení novely zákona o loteriích je ale zatím v Senátu v nedohlednu. Sdružení Pro Polis chystá po letních prázdninách rozsáhlou kampaň, která má přesvědčit zastupitele, aby se k regulaci hazardu v Teplicích vrátili.

Jan Beneš, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme