Textilní dílna chce vyrobit rekordně nejdelší filcovaný náhrdelník z ovčí vlny v Česku

Ve Žlutých lázních v Praze jde o rekord. Textilní dílna Gawain, která tam slaví deset let od svého vzniku, se pokouší o zápis do České knihy rekordů ve výrobě nejdelšího filcovaného duhového náhrdelníku z ovčí vlny. Zapojit se může každý, kdo má chuť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hrnčíř | Foto: Fotobanka stock.xchng

Kristina Pekárková z dílny Gawain prozradila, že mají v úmyslu vyrobit náhrdelník dlouhý alespoň 10 metrů.

Kromě rozměru se však počítá také množství lidí, kteří se na rekordu budou podílet, a počet obarvených kuliček z ovčí vlny, které se navlékají na provázek a tvoří náhrdelník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kristina Pekárková z textilní dílny Gawain prozradila Radiožurnálu podrobnosti o pokusu firmy o zápis do České knihy rekordů

Kdo Žluté lázně navštíví, nemusí platit žádné vstupné. Místo toho ale přispěje alespoň jednou kuličkou do celkové délky náhrdelníku. Nevadí, jestli s ovčí vlnou nikdy předtím nepracoval. Pracovníci dílny mu postup vysvětlí.

„Je to poměrně velmi jednoduchá technika, kdy za pomoci teplé vody, kterou se ta vlna polije, a mýdla se vlastně v rukou ta kulička velmi jemně uválí,“ vysvětluje Kristina Pekárková.

Výroba nezabere víc než pět minut a každý návštěvník jich může vyrobit, kolik chce.

Oslavy desetiletého výročí dílny potrvají do 18 hodin. Na místě je připravený doprovodný program včetně tanečního vystoupení a různých workshopů. Kromě práce s ovčí vlnou a keramickou hlínou si lidé mohou třeba vyzkoušet, jak se přede na kolovrátku.

K vidění budou rovněž výrobky mentálně postižených lidí zaměstnaných ve firmě Gawain i v jiných chráněných dílnách.

Andrea Skalická, Tereza Svobodová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme