Těžký sníh láme stromy na Královéhradecku. Lidé by měli být v lesích opatrní

Těžký sníh komplikuje práci lesníkům v Hradci Králové. Městské lesy evidují od noci stovky spadaných stromů a větví. Celý den se snažili odklidit stromy z cest. Problémy jsou hlavně v místech, kudy se v létě přehnala větrná smršť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči museli v Olomouci ořezávat polámané větve stromů

Hasiči museli v Olomouci ořezávat polámané větve stromů | Zdroj: ČTK

Městské lesy tak teď hlavně čekají, jak se bude počasí dál vyvíjet.

„Stromy, místo aby měly čas se stabilizovat, dostaly další zásah mokrým těžkým sněhem. Pokud sníh dnes ze stromů opadá a nebude dále sněžit, tak situace nebude katastrofická a nebude ani nebezpečná,“ říká ředitel královéhradeckých městských lesů Milan Zerzán.

„Pokud by mělo počasí pokračovat, tak se obáváme, že budou stromy dál padat. A les bude nebezpečný návštěvníkům,“ dodává Zerzán. Lesníci upozorňují na zvýšené riziko pádu stromů a větví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak sníh komplikuje práci lesníkům, zjišťoval redaktor Martin Pařízek

Turistům, kteří do příměstských lesů míří, doporučují maximální opatrnost. „Ve spolupráci s městem jsme vydali zprávu, která upozorňuje lidi na tento stav. Ale je to jen upozornění, aby si dávali pozor, ale ne zákaz vstupu do lesů,“ dodává Zerzán.

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme