TOP 09 a ČSSD se zatím neshodly na koalici na pražské radnici

Schůzka vítěze voleb v Praze TOP 09 s v pořadí třetími sociálními demokraty dohodu nad vedením hlavního města nepřinesla. TOP 09 a ČSSD zatím srovnávali programy a v některých bodech našli shodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní město Praha. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Liší se ale v pohledu na zdravotnictví, sociální oblast nebo dopravu. O personálních otázkách případné koalice TOP 09 - ČSSD zatím podle předsedy klubu pražských zastupitelů TOP 09 Tomáše Hudečka nemluvili:

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda klubu pražských zastupitelů TOP 09 Tomáš Hudeček

"Naše programy se do jisté míry poměrně shodují. Rozpory jsme nalezli u sociální a bytové problematiky a částečně u dopravní oblasti. Tady bude ještě potřeba doladit nějaké detailnější záležitosti. Nicméně v obecném směru a trendu, kterým by se měly naše dvě strany v případě koaličního jednání nějakým směrem ubírat, ta shoda je poměrně velká.“

Shodu v mnoha oblastech potvrdil i vyjednavač za ČSSD Karel Březina:

„Hledáme programové shody, kompromisy, ale zároveň se ptáme i na věci, které třeba ve volebních programech neměla nebo jen stručně. Definovali jsme si především oblasti, ve kterých budeme muset vést další expertní rozhovory. Je to oblast bytová, částečně oblast dopravy a zdravotnictví,“ řekl Březina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyjednavač za ČSSD Karel Březina

TOP 09 by měla o obsazení pražského magistrátu s ČSSD jednat i v příštím týdnu.

Milan Kopp, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme