TOP 09 chce, aby se rychle vybral ředitel DPP. Situaci bude řešit i ODS

Nového ředitele by si měl pražský dopravní podnik vybrat co nejdříve. Myslí si to zastupitelé hlavního města za TOP 09. Odvolaný ředitel Vladimír Lich podle nich špatně komunikoval s dozorčí radou. TOP 09 už také projevila zájem o post náměstka pro dopravu. Situaci v dopravním podniku bude odpoledne řešit také ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní podnik Praha, MHD (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

Klub TOP 09 je pro vypsání veřejného a transparentního výběrového řízení v nejkratším možném termínu. TOP 09 proto vyzvala ODS, aby v rámci své gesce bezodkladně naléhavou situaci řešila. „Není-li koaliční partner schopen se tohoto úkolu zhostit, je TOP 09 připravena převzít za resort dopravy plnou odpovědnost,“ usnesli se zastupitelé.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v DPP mluvili Zdeněk Tůma z TOP 09 a komentátor ČRo Petr Nováček v Ozvěnách dne

Trochu jiný názor má na celou kauzu zastupitel za TOP 09 v Praze a předseda finančního výboru magistrátu Zdeněk Tůma. „Rozhodnutí dozorčí rady nepovažuji za úplně šťastné,“ řekl Tůma s tím, že odvolávat manažery tak rychle, jak to udělala dozorčí rada a představenstvo, není úplně správné.

Tůma připomněl, že dopravní podnik se dlouhodobě potýká s mnohými problémy. „Řeší se řada krizových situací. Zdá se, že je tam řada problematických zakázek,“ upozornil Tůma. Dodal, že navíc není stále jasné, jakým způsobem bude podnik řízen.

Hrozící krize v pražské koalici

Dnes bude situaci v dopravním podniku řešit ODS a pak se chystá koaliční jednání. Už teď je ale jasné, že spor o začíná dělit pražskou ODS, různé názory se objevují také u TOP 09, a tak se může celý konflikt negativně projevit i na celé koalici. „Nedá se vyloučit, že kdyby konflikt eskaloval, může z toho vzniknout politická krize v Praze,“ upozornil komentátor ČRo Petr Nováček.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v DPP mluvil také starosta Radotína za ODS Karel Hanzlík ve Světě o jedné

Čeká se proto, že občanští demokraté nebudou dnes mluvit jen o situaci v dopravním podniku, ale právě také o situaci v pražské koalici a v samotné ODS. Například včera na členství v dozorčí radě rezignovali tři členové ODS. O jejich odchodu má rozhodnout valná hromada.

Primátor Bohuslav Svobod z ODS navíc vyzval k ještě širší obměně. Z dozorčí rady by podle něj měl odejít i poslanec ODS David Vodrážka. Právě on navrhl v dozorčí radě odvolání ředitele Vladimíra Liche.

„Nerad bych se k tomu vyjadřoval. Chápu rozladění pana primátora, protože samozřejmě tento krok měl být jednoznačně konzultován s představiteli valné hromady, především s panem primátorem,“ uzavřel starosta Radotína za ODS Karel Hanzlík, který je mezi těmi, co rezignovali na členství v dozorčí radě.

Primátor Svoboda dnes také prohlásil, že nyní odpovědnost za dění v pražském dopravním podniku převzali zastupitelé za TOP 09, což odpovídá koaliční smlouvě. Oblast dopravy dál zůstává ODS.

ČRo, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme