Toušice-Mlékovice se dočkají části peněz ze sbírky Českého rozhlasu Pomáhejte s námi

Peníze od posluchačů Českého rozhlasu pomohou lidem v povodněmi postižených Toušicích-Mlékovicích na Kolínsku. Obec patří ve středních Čechách k těm, kde přírodní živel udeřil před necelými dvěma týdny plnou silou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mlékovice - tady býval dětský plácek. Teď tu najdete hlavně bahno | Foto: Michal Trnka

Voda z říčky Výrovky i protržené hráze mlékovického rybníka má na svědomí škody za desítky milionů korun. Český rozhlas se proto rozhodl poslat do Toušic-Mlékovic část výtěžku charitativní sbírky Pomáhejte s námi.

„180 centimetrů venku a 133 centimetrů bylo v baráku,“ popisuje Vladimír Hons, kterého voda připravila o veškeré základní vybavení – o postele, téměř všechen nábytek, elektroniku.

„Dávali jsme všechno na skříně a pak přijeli hasiči nás evakuovat na lodičce,“ vzpomíná. Do poničeného domu by se rád vrátil na podzim.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak to po povodních vypadá v Toušicích - Mlékovicích, zjišťoval Michal Trnka

Obecní úřad se snaží lidem pomáhat, jak to jde. Účetní a teď i koordinátorka humanitární pomoci Vlastimila Jirsová například rozděluje balenou vodu, dezinfekční prostředky nebo pracovní rukavice.

Podle toušické starostky Hany Pazderové, by část peněz, která doputuje do obce díky charitativní akci Českého rozhlasu Pomáhejte s námi, mohla posloužit právě panu Honsovi.

V Toušicích a Mlékovicích voda vytopila přes 30 domů, nové vybavení proto potřebují i další domácnosti. Kromě toho je nezbytné rekonstruovat i některá zničené obecní prostranství.

Michal Trnka, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme