Tradiční zimní stanování na Lichnici doplní různorodý program

I v zimě se dá stanovat, u táboráku prohřát zmrzlé prsty a zazpívat si trampské písničky. Důkazem toho je už 40. ročník zimního stanování na hradě Lichnice. Den je navíc plný doprovodného programu, aby se trampové a další návštěvníci na Lichnici nenudili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lichnice (Lichtenburk) v lednu 2005   | Foto: Wikimedia Commons

„Je tady tak nějak pod mrakem, je po dešti. Takže zatím nic moc, spíše jarní počasí,“ hlásila hned ráno přímo z místa kastelánka Ivana Matyková.

Účastníky přesto čeká den plný zajímavého programu. Hned od od deseti je to prohlídka hradu a hradního sklepení s výkladem. Zaměstnanci místního CHKO přidají i odborný výklad o netopýrech. V lichnických sklepech jich totiž sídlí asi pětačtyřicet, jak doplňuje kastelánka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s lichnickou kastelánkou Ivanou Matykovou

Ve 13:00 následuje ukázka westernových dovedností. O hodinu později se pak představí Český červený kříž z Chrudimi. Ten předvede první pomoc s možností vyzkoušet si své dovednosti. Dále nastoupí i Klub kinologie Chrudim, který představí výcvik psů.

Návštěvníci si po celý den mohou vybírat i ze dvou zábavných her. Ty jsou podle Matykové určeny nejen pro milovníky turistiky.

Na hradním nádvoří pak bude klasicky stát řezbářský stánek s výrobky. Skupina vojáků Patriot v záloze připravila výstavu bojového vybavení. "V polní kuchyni budou připravovat i lahůdky. A prý to bude k jídlu," dodává s úsměvem kastelánka.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme