Tragická srážka tramvají na ostravské jednokolejce opět míří k soudu

Je to skoro pět let od jedné z nejhorších srážek tramvají. Chyba řidiče na ostravské jednokolejce stála tři lidské životy a desítky zraněných. Šofér sice dostal nepodmíněný trest, ale Dopravní podnik města Ostravy doposud nezaplatil milionovou pokutu. Naopak - žaluje ministerstvo dopravy. Spor dnes začne rozplétat pražský městský soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravská MHD | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

„Zprvu to byl šok, nechápala jsem, co se děje,“ říká Marie Kotalová, která před pěti lety jela na lince číslo 5. Na rozdíl od jiných měla štěstí, přežila s otřesem mozku a zlomenou čelistí.

Dodnes se mezi lidmi v okolí místa nehody mluví o tom, jak mohl řidič vjet na jednokolejku dříve, než ho minula souprava z opačné strany.

Přesto ostravský dopravní podnik žaluje ministerstvo dopravy. Jde o milionovou pokutu za to, že ještě před tragickou srážkou nikdo nenahlásil dva podobné případy - dvě chyby řidičů, které naštěstí neskončily lavinou telefonátů na tísňovou linku.

„My nesouhlasíme s rozhodnutím drážní inspekce o uložení pokuty, proto jsme žalobu podali,“ říká Miroslav Albrecht z ostravského dopravního podniku a odmítá, že by městská firma už dříve zatajovala potíže na jednokolejce.

Dnešní soud tak bude soubojem právníků o drážní předpisy.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme