Traktory ze Šumavy míří do Michalova. Závodníci budou soutěžit i v dojení

V osadě Michalov u obce Stachy na Prachaticku doladili program, který v sobotu čeká účastníky Velké ceny Michalova. Ta má popáté v historii podtitul S traktory nejen do polí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona traktorů na silnici I/43 u Bořitova na Blanensku | Foto: Vlasta Gajdošíková

„Přijedou traktory fabrické i doma dělané. A nemusí být zrovna naleštěné, můžou být, jak přijely z pole nebo z luk. Sraz závodníků je v Michalově u autoservisu na louce. Očekáváme je už od deseti hodin,“ upřesňuje jeden z organizátorů zábavného klání Jaroslav Voldřich.

Traktoristé pak budou muset předvést, co umí. „Ale nejen co umí třeba za volantem, ale také co umí v zemědělství. To znamená třeba podojit kozu, posekat něco se srpem, přenést do maštale selku,“ doplňuje Voldřich.

Přehrát

00:00 / 00:00

O přípravách a disciplínách, které čekají traktoristy, si redaktor Václav Malina popovídal s jedním z organizátorů Jaroslavem Voldřichem

Při jízdě zručnosti pak budou muset závodníci předvést, jak umí traktor řídit mezi brankami. „Tam si splní disciplínu,“ říká organizátor s tím, že pak soutěžící zase vycouvá.

Traktoristé také budou muset v rámci soutěže vypít aspoň tři decilitry mléka. A když to nesplní, možná je bude čekat diskvalifikace nebo peněžitý trest. „Pokuta být musí,“ uzavírá Voldřich.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme