Transparency International: I třetí volby v Krupce provázelo kupčení s hlasy

Krupka na Teplicku má za sebou další pokus o zvolení nového zastupitelstva. Organizace Transparency International ovšem tvrdí, že i při sobotních volbách docházelo k nakupování hlasů. Pracovníci organizace prý mají k dispozici nahrávku, ze které je patrný mechanismus uplácení voličů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Krupce volili zastupitele už potřetí | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„Jeden z organizátorů dostal nějaký počet hlasů, v tomto konkrétním případě 30, k nim dostal – hovoří tam o částce 6600 korun a následně je tedy měl za úkol rozprodat,“ vysvětluje Stanislav Beránek.

Domnívá se, že k podobné praxi docházelo ve více lokalitách. Transparency International ovšem s jistotou ví jen o sídlišti Maršov.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gabriela Hauptvogelová informuje o volbách v Krupce

„Na nahrávce se hovoří, že to mělo být ve prospěch pana místostarosty Matouše,“ dodává Beránek.

Kvůli ochraně zdroje organizace nepředala celou nahrávku novinářům. Poskytne ji pouze policii, na kterou se obrátí.

Místostarosta Zdeněk Matouš a lídr uskupení ČSNS 2005-sdružení nezávislých kandidátů Šance pro město ale popírá, že by se v kupčení s hlasy angažoval.

„Pravda to není, já odmítám jakékoliv nařčení. Myslím si, že taková informace byla cíleně připravována a samozřejmě se proti tomu budu bránit. Na policii pak podal trestní oznámení o šíření pomluvy.

Komunální volby v Krupce se konaly už potřetí. Předchozí výsledky krajský soud zrušil právě kvůli kupčení s hlasy a manipulaci s volebními lístky.

Tentokrát byla volební účast nižší než v předchozích případech – hlasovalo zhruba 29 % voličů.

Gabriela Hauptvogelová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme