Třebíčská nemocnice musela zastavit půjčování tabletů. Pacienti je kradou

Pacienti v Třebíčské nemocnici kradou dotykové počítače. Půjčování tabletů, které umožňují připojení k internetu, zavedlo vedení nemocnice jako novinku. Teď s tím ale muselo přestat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tablet (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Už zmizely tři přístroje, přičemž škody jdou do desítek tisíc korun. Technického náměstka nemocnice Františka Kalinu vše velmi mrzí:

„Je to spíš zklamání, že se tady udělala nějaká služba pacientům, a oni se nám takto odvděčili. Ale je potřeba říct, že je to mizivé procento pacientů. Ti ostatní jsou slušní a tablet vrací.“

V třebíčské nemocnici teď vymýšlejí, jak krádežím zabránit. Pokud pacient přenosný počítač nevrátí, z nemocnice ho nepropustí. Tablety už se napříště nebudou vracet na recepci, ale přímo vrchní sestře při propuštění.

„Většinou se stává to, že tablet si půjčí příbuzný nebo někdo, kdo se prohlašuje za příbuzného s tím, že pacient se nemůže dostavit. Půjčí to vlastně na svůj občanský průkaz. No a pak ho prakticky hned odnese do zastavárny,“ popisuje Kalina způsob krádeží.

Součástí tabletů v třebíčské nemocnici proto nově bude i vyhledávací systém. Přístroje půjčuje také nemocnice v Jihlavě, která však problém s krádežemi zatím nemá.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme