Třebíčští si od žlutých autobusů slibují konkurenční boj a nižší ceny

V autobusové přepravě na Třebíčsku vzniká silná konkurence. Na trh tam nově vstoupila společnost Student Agency, která se svými žlutými autobusy začala provozovat linku z Třebíče na Brno a České Budějovice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus Student Agency v Brně | Foto: Hana Ondryášová

Právě těmito spoji míří nejvíce studentů na vysoké školy.

„Ty autobusy, co jezdí z Třebíče do Českých Budějovic, nejsou na takové úrovni,“ stěžuje si na kvalitu služeb studentka Radka Šustrová.

Věří, že vstupem nového hráče na trh vznikne v této oblasti konkurenční boj mezi dopravci a tím pádem celkové zlepšení služeb i snížení cen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na třebíčském autobusovém nádraží natáčel redaktor Michal Malý

„Já si myslím, že se ta cena trošku sníží, protože u některých kolikrát platím kolem 100 až 120 korun a Student Agency má nějak 98 korun. Myslím, že nastane konkurenční boj,“ uvažuje.

Linka Třebíč - České Budějovice a Třebíč - Brno patří k těm nejfrekventovanějším.

Těmito autobusy se často svezou nejen studenti do škol, ale také starší lidé mířící ke specialistům do brněnských nemocnic.

„Vždycky jde hlavně o ceny, že? Protože když je větší konkurence, tak se něco děje s cenami. Takže by mohly být lepší. Jinak záleží také na častosti spojů,“ dodává další pravidelná cestující.

Michal Malý, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme