Třeboň patří sympoziu Umění života. Připraveny jsou tvůrčí dílny i přednášky

Unikátní sympozium, jehož tématem je stvoření světa, se koná od dnešního dne v Třeboni. Čtrnáct dní budou moci lidé zdarma navštěvovat tvůrčí workshopy pod vedením renomovaných osobností kulturního a společenského života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výhled na Třeboň z Radniční věže na Masarykově náměstí | Foto: Romana Kostohryzová

Například sochařského workshopu se ujme sochař a emeritní profesor Vysoké školy uměleckoprůmyslové Kurt Gebauer.

Na první ročník sympozia může dorazit kdokoli. „Nakonec jsme se rozhodli otevřít ho široké veřejnosti, což bude mít samozřejmě větší nároky na přednášející, protože musí podchytit v podstatě všechny věkové skupiny,“ potvrzuje organizátor sympozia David Henzl.

„Jelikož je to naše první zkušenost s něčím tak jedinečným a velikým pro Třeboňsko, snad možná je to i první v republice, tak jsme si řekli, aby to nebyl úplný propadák. Nemáme vůbec přehled, kolik lidí přijde. Je to primárně zaměřeno na studenty, ale samozřejmě mohou přijít i starší,“ dodává.

Kromě workshopů připravili organizátoři na každý den doplňkový program ve formě přednášek, projekcí a výstav.

„Já se těším na promluvu Kurta Gebauera na téma veřejný prostor. V podstatě to byl tak jeden z mých nápadů, že je potřeba seznámit mladé lidi, když vytváří nějaké umělecké dílo, které bude někde vystaveno, tak aby mělo svoje místo, tak musím znát historii vývoje třeba daného města, trochu koukat na širší souvislosti například urbanistiky nebo vůbec vnímat okolí a do okolí dané dílo zasadit, aby to nebylo jako pěst na oko,“ vysvětluje Henzl.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme