Česko 5:0 Lotyšsko

Třeboňští radní bojují za lepší školní obědy. Chtějí omezit polotovary i tuky

Školní jídelnu v Třeboni čekají změny. Protože si děti, jejich rodiče i cizí strávníci stěžovali na kvalitu jídel, rozhodla se radnice zakročit. Mezi konzumenty uspořádala anketu a na jejím základě prozkoumala fungování jídelny. Nakonec vedení města rozhodlo o změnách, které by měly stravování ve školní jídelně zlepšit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finále soutěže o Nejlepší školní oběd | Foto: Tomáš Adamec

„Rozhodli jsme o tom, že se nebudou používat instantní směsi, že musí dojít k zásadnímu omezení používání polotovarů a zařazování smažených pokrmů do dětského jídelníčku,“ nastínila místostarostka Třeboně Terezie Jenisová z KDU-ČSL.

„Rozhodli jsme o tom, že školní jídelna bude spolupracovat s nutričním specialistou, že připraví koncepci objednávkového systému. A taktéž jsme rozhodli o tom, že se budou používat pouze potraviny z okruhu zemí Evropské unie,“ dodala.

Kromě toho bude muset třeboňská školní jídelna omezit obědy nabízené cizím strávníkům. Místo dosavadních šesti bude vařit už jenom jeden pokrm.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme